به دخترانمان....

اون وقتهایی که تو خونه تنهام ... وقتهایی هستش که مال خود خودم هستم.... وقتهایی که ارامش میگیرم.... میتونم به اعماق وجود خودم فکر کنم.... گاهی به خودم افتخار کنم و گاهی هم از خودم خجالت بکشم....

گاهی تو رخت خواب میرم و کتاب هزار ویک شب رو هم با خودم میبرم.... گاهی داستان میخونم.... وگاهی فقط به کتاب نگاه میکنم و زنجیره افکارم رو دنبال میکنم....

تنهایی لذت بخش است.... البته گاهی!

بعضی روزها انقدر به سکوت و تنهایی خانه عادت میکنم که حتی صدای خودم هم برایم غریبه است... گاهی میگویم کاش مثل خیلی زنهای دیگر وقتی بیکار میشدم میتونستم تلفن رو بردارم و به ریز و درشت کسانی که تو ذهنم هستن زنگ بزنم و حال و احوال ریز تا درشتشان را بپرسم!!!

امروز با خوندن این مقاله چقدر حس بدی پیدا کردم.... فکر میکنم امروز وقت تنهاییم فقط به زنانی فکر کنم که در تمام دورانهای بشریت زیر بار عقاید و افکارمان شکستند.

به دخترانمان چه چیز یاد میدهیم؟! این که در زندگی صبور باشند.. کنار بیایند.... اعتراض نکنند.... خانواده را از هم نپاشند... زندگی کنند تحت سخت ترین شرایط.... کاش به دخترانمان هیچ چیز جز به ارامش زندگی کردن و عزت نفس یاد ندهیم...

 آدرس مقاله: http://tabannews.net/totla.php?id=8394

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رایان

دیدم. خوندم. بعضی وقتا آدم از بودن خودش هم شرم می‌کنه. شرم کردم. الان هر چی بگم چرته. بعدا شاید با انسجام فکری بیشتری چیز برا گفتن داشته باشم.

بهار(سلام تنهایی)

تحمل نکردم عکسها رو ببینم .. وای ازرنجی که دخترانمان به جرم دختر بودن می کشند ..هنوز جاهلیت در خیلی جاها وجود داره ...

م

شاید نیازی نباشد تا به دخترانمان عزت نفس داشتن را یاد بدهیم. شاید بهتر باشد به پسرانمان یاد دهیم، زندگی با یک جواب منفی برای هیچ کس به پایان رسیدن راه نیست. به پسران یاد دهیم چون مسبب بیشتر این اعمال اینها بودن. نه دختران . به دختر یاد بدهی که صبور باشد؟ نیست؟ به دختر یاد بدهی که عزت نفس داشته باشد؟ ندارد؟ کمتر دختری امروزه برای هرچیزی تن به هرکاری می دهد. به پسران یاد بدید که ارامش داشته باشند. که ادم باشند.:) مرسی از مطلبت.

کرگدن

من اگه مادر بودم ! به دختر احتمالی م هیچی یاد نمیدادم ! بهش میگفتم دخترم برو خودت هر چی دوس داری یاد بگیر ! حرفم شبیه شوخیه ولی جدی گفتم ... بنظرم بهتره بچه ها شبیه پدر مادراشون نشن ... کلیات رو هم که یا غریزی همراشون دارن یا روزگار یادشون میده ... البته همه’ اینا نظرات کاملن شخصی یه کرگدن ناقص العقله ها زیاد جدی نگیرید لطفن !!

رایان

این م از عزیزانیست که سالیست بیشتر از م افتخار نداده به من!! [نیشخند] همه چیش همینطور موجز هست. حتی بعضی وقتا انقدر خلاصه مینویسه که من از دستش عصبانی میشم! ولی خب به نق زدنهای من هم عادت کرده [زبان] اینجا هم با نظرش موافق نیستم. مشکل ما مردها و یا حتی زنها نیست. مشکل ما تربیتی هست که به اسمهای مختلفی حتی به گندگیه دین تحویلمون دادند. تربیتهای خود محوری که حتی مادران به پسران آموختند. قضیه جنسیتی نیست. قضیه اینه بعضیها هنوز در دوران غار نشینی و شاید عقبتر زندگی میکنند. چه زن باشه چه مرد.

رایان

[ناراحت] [نیشخند]

خشکه مقدس

وای...........خیلی دردناکه رند جان اگر خوبی ها را ندیده بودم...حتما میگفتم انسانیت نابود شده! ارتباطی به جنسیت ندارد همه باید انسان بودن را بیاموزندهر چند سهم مردان در رفتارهای غیر انسانی بیشتر است و غیر قابل انکار. عکسها فراموش نشدنی است!!

رایان

میدونی نازنین عزیز در اینکه زنها مورد ظلمهای زیادی حتی در کشورهای پیشرفته هستند بحثی ندارم. دلیلش هم واضح هست. هنوز بشر به مرحله‌ای از شعور نرسیده که بدون قدرت بدنی زندگیش رو اداره کنه و در این راستا هنوز فیزیک بدنی نقش برتری اونها رو بازی میکنه. منظورم قدرتشونه. ولی من به این قضیه به عنوان موارد دردناک و مشکلاتی نادر نگاه میکنم که البته فرهنگ توش نقش مهمی داره ولی شما حتی در کشورهای با فرهنگ و تمدن بالا هم شاهد کثافتکاری های افرادی که بهتره اسمشون رو گذاشت مریض هستید. مثلا استرالیا بود یا انگلستان که طرف دخترش رو سالها زیر زمین خونه ش زندانی کرده بود و ازش کلی بچه داشت. اینها نشان از کلیت نیستند.

رایان

در کل همچین رفتارهایی تاسف باره.