اشق

این متن رو خیلی دوست دارم یه جورهایی هر وقت که میخونمش یاد منزل پدر بزرگم تو یکی از محله های قدیمی تهران که تو یکی از پستهای قبلی هم در موردش نوشته بودم میافتم...... :

 

" هر وقت من یک کار خوب می‌کنم مامانم به من می‌گوید بزرگ که شدی برایت یک زن خوب می‌گیرم. تا به حال من پنج تا کار خوب کرده ام و مامانم قول پنج تایش را به من داده است. حتمن ناسرادین شاه خیلی کارهای خوب می‌کرده که مامانش به اندازه استادیوم آزادی برایش زن گرفته بود. ولی من مؤتقدم که اصولن انسان باید زن بگیرد تا آدم بشود، چون بابایمان همیشه می‌گوید مشکلات انسان را آدم می‌کند.

 

در عزدواج تواهم خیلی مهم است یعنی دو طرف باید به هم بخورند. مثلن من و ساناز دختر خاله مان خیلی به هم می‌خوریم. از لهاز فکری هم دو طرف باید به هم بخورند، ساناز چون سه سالش است هنوز فکر ندارد که به من بخورد ولی مامانم می‌گوید این ساناز از تو بیش تر هالیش می‌شود. در عزدواج سن و سال اصلن مهم نیست چه بسیار آدم‌های بزرگی بوده اند که کارشان به تلاغ کشیده شده و چه بسیار آدم‌های کوچکی که نکشیده شده.. مهم اشق است! اگر اشق باشد دیگر کسی از شوهرش سکه نمی‌خواهد و دایی مختار هم از زندان در می‌آید.

 

من تا حالا کلی سکه جم کرده‌ام و می‌خواهم همان اول قلکم را بشکنم و همه‌اش را به ساناز بدهم تا بعدن به زندان نروم. مهریه و شیر بلال هیچ کس را خوشبخت نمی‌کند. همین خرج‌های ازافی باعث می‌شود که زندگی سخت بشود و سر خرج عروسی دایی مختار با پدر خانومش حرفش بشود. دایی مختار می‌گفت پدر خانومش چتر باز بود. خوب شاید حقوق چتر بازی خیلی کم بوده که نتوانسته خرج عروسی را بدهد. البته من و ساناز تفافق کرده‌ایم که بجای شام عروسی چیپس خلالی نمکی بدهیم. هم ارزان تر است، هم خوشمزه تراست تازه وقتی می‌خوری خش خش هم می‌کند!

 

اگر آدم زن خانه دار بگیرد خیلی بهتر است و گرنه آدم مجبور می‌شود خودش خانه بگیرد. زن دایی مختار هم خانه دار نبود و دایی مختار مجبور شد یک زیر زمینی بگیرد. می‌گفت چون رهم و اجاره بالاست آن ها رفته اند پایین! اما خانوم دایی مختار هم می‌خواست برود بالا! حتمن از زیر زمین می‌ترسید. ساناز هم از زیر زمینی می‌ترسد برای همین هم برایش توی باغچه یک خانه درختی درست کردم. اما ساناز از آن بالا افتاد و دستش شکست.. از آن موقه خاله با من قهر است. قهر بهتر از دعواست. آدم وقتی قهر می‌کند بعد آشتی می‌کند ولی اگر دعوا کند بعد کتک کاری می‌کندبعد خانومش می‌رود دادگاه شکایت می‌کند بعد می‌آیند دایی مختار را می‌برند زندان! البته زندان آدم را مرد می‌کند. عزدواج هم آدم را مرد می‌کند، اما آدم با عزدواج مرد بشود خیلی بهتر است!

پ.ن: این متن رو یکی از دوستهای خیلی خوبم برام فرستاده بود! به نظر من که خیلی باحاله....... نظر شما چیه؟!

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نقش ونگار

nazibokaei@gmail.com اسمم هم تازگیه شده نازلی bokبا اسم نازیلا بکایی هم می توانی جستجو کنی. برام بنویس که نازنینی

بهار(سلام تنهایی)

اما آدم با عزدواج مرد بشود خیلی بهتر است! باهات موافقم .حال خوشی داشت این مطلب[لبخند]

بهرام

سلام امیدوارم همیشه موفق باشیدواز آشنایی با شما خرسند شدم

یاسین

نازی جون سلام وبلاگ قشنگی داری لطفا اگه میشه وبلاگ منم لینک کنید ممنون میشم (راه حقیقت)

سانیا

وای دختر معرکه بود اون شیر بلالش منو کشه خیلی بامزه بود[قهقهه]

نقطه

وای کلی خندیدم من..کلی هم هوایی شدم باهاش[نیشخند] منم موافقم که مشکلات ادم را مبرد کنه بهتر ازاینه که زندان ادم رامرد کنه[نیشخند]

زی زی

خیلی با مزه بود فکر کن اگه هر پسر با هر کار خوب می تونست یه زن بگیره دنیا چه شکلی می شد؟!!![سبز] مطمئنا همه ی پسرها درستکار و عابد می شدن[چشمک]

فواد

سلام ممنون که اومدی........... [گل]